Viete čo je Aurikuloterapia?

Aurikuloterapia je tiež známa ako ušná akupunktúra. Táto alternatívna terapia vychádza z porozumenia, že ľudské ucho je niečo ako mikro systém nášho tela a rôzne fyzické neduhy môžu byť liečené manipuláciou špecifických častí tela.

AurikuloterapiaKým korene aurikuloterapie sa nachádzajú v starobylom čínskom umení akupunktúry, bol to francúzsky neurológ Paul Nogier, kto rozvinul tento systém liečenia okolo roku 1950. Od vtedy je táto terapia považovaná ako odnož Frenológie.

Mnoho starovekých civilizácií bolo presvedčených, že ľudské uši sú úzko prepojené s inými telesnými systémami a ich stimulácia alebo prepichovanie má veľmi pozitívne účinky na zdravie. Napríklad mnoho ľudí v rôznych častiach Indie bežne prepichuje novorodencom ušné lalôčiky, pretože veria že je to prospešné pre ich zdravie. Zaujímavé je, že táto tradícia sa v Indii praktikuje dodnes. Experti na staroveké civilizácie potvrdzujú, že boli nájdené dôkazy o tom, že sa stimulácia ucha používala bežne na medicínske úkony. Tieto informácie boli nájdené v starovekých textoch z obdobia Egypta, starovekého Ríma a Grécka.

Aurikuloterapia 2Dalo by sa povedať, že aurikuloterapia je v základe ako akupunktúra, no v niektorých oblastiach sa od akupunktúry odchyľuje. Počas tejto terapie sa na ušnicu alebo na zvyšnú časť ucha pôsobí pomocou akupunktúrnych ihiel alebo elektrickou stimuláciou. Môžete sa stretnúť aj s manipuláciou ušných bodov prostredníctvom ušných magnetov, laserov, atď..

Aurikuloterapia je považovaná terapeutmi po celom svete za komplexnú metódu stimulácie ušných reflexných bodov, ktorá pomáha zmierňovať celú radu ochorení. Hoci niektorí odborníci sú voči tejto metóde skeptický, táto metóda sa používala už v staroveku. No a hlavné slovo majú výsledky, vďaka ktorým si aurikuloterapia vyslúžila svoje plnohodnotné miesto medzi ostatnými terapiami alternatívnej medicíny.

Táto unikátna metóda sa používa najmä, ale nie iba pre:

–          Ovládanie alebo zníženie krvného tlaku

–          Zmiernenie niektorých chronických bolestí

–          Úľava od nevoľnosti

–          Zvládanie depresie a výkyvov nálad

–          Ako podporná liečba pre zbavovanie sa závislostí a pri detoxikácii

Aurikuloterapia sa používa pri liečení špecifických ale aj bežných ochorení. Ak vás zaujala určite odporúčam vyhľadať skúseného terapeuta priamo pre aurikuloterapiu, akupunktúru alebo čínsku medicínu.

Odoslať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>