Bambusová masáž

Ak hľadáte omladzujúcu masáž, jedna z najlepších masážnych terapií je práve masáž zeleným bambusom. Jej účinky sú na všetkých úrovniach. Upokojuje a vytvára rovnováhu fyzicky, mentálne aj duchovne.

Bambusový les, JaponskoNiečo o bambuse

Bambus je považovaný za jednu z najrôznorodejších rastlín na tejto Zemi. Je to rastlina s tvrdou, dutou, drevnatou stonkou. Vyskytuje sa v najrôznejších častiach sveta od trópov až po chladné horské oblasti. Samotné využitie bambusu je ešte zaujímavejšie. Používa sa v stavebníctve, medicíne aj v kulinárstve. Bambus má tiež svoj význam v rôznych kultúrach a náboženstvách. V Ázijských krajinách symbolizuje silu, plodnosť, mladosť, prosperitu a mier. V dnešných časoch sa stal jednou z najvyhľadávanejších kozmetických prísad.

Čo je bambusová masáž?

Bambusová masáž je inovatívny spôsob ako poskytnúť klasickú alebo hĺbkovú masáž. Používajú sa rôzne dlhé časti bambusu, ktoré sú príjemne nahriate a tým pomáhajú k úplnej relaxácii. Bambusová masáž je veľmi účinná v boji proti moderným civilizačným chorobám, no najmä proti stresu. Taktiež zlepšuje kvalitu spánku, pomáha pri nespavosti, zvyšuje duševnú pohodu, pomáha liečiť depresie, zvyšuje prietok lymfy a pomáha odstraňovať toxíny z tela.

Bambusová masážAko prebieha Bambusová masáž?

Samotná masáž sa robí pomocou dutých, ekologicky ošetrených, bambusových stoniek. Tie majú rôznu dĺžku a priemer a sú dopredu nahriate. Dlhšie bambusy sa používajú na dlhé ťahy, zatiaľ čo menšími sa robí detailnejšia práca, napríklad na krku a na tvári. Bambusová masáž sa z časti podobá na masáž lávovými kameňmi, no z väčšej časti je to hĺbková masáž.

Vaša pleť vám poďakuje

Okrem zmiernenia stresu a napätia, je bambusová masáž známa tým, že zlepšuje textúru pokožky. Bambus samotný totiž obsahuje oxid kremičitý. Ten sa počas masáže vylučuje z bambusu a vstrebáva sa do pokožky. Vďaka tomu telo oveľa lepšie prijíma dôležité minerály ako draslík, vápnik a horčík. Extrakt z bambusu ďalej pomáha zmierňovať rôzne typy ekzémov, minimalizuje vrásky a udržuje zdravú pleť a vlasy.

 Pozrite si video ako vyzerá Bambusová masáž:

Odoslať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>