Havajská masáž Lomi lomi

Lomi lomi je tradičná Polynézska technika. Samotný výraz lomi lomi znamená “masáž”, no nie je to iba masáž. Lomi lomi má základ v Havajskej filozofii “Huna” a v tom ako pôsobí na ľudské telo. V doslovnom preklade znamená Huna “Tajomstvo”. Definícia tejto filozofie však tajomstvo nie je. Táto Havajská filozofia je komplexný súbor presvedčení a viery, ktorý v sebe zahŕňa životnú filozofiu, učenie, cvičenia s telom ako masáž a prúdenie energie. Cieľom je nájsť harmóniu v každom aspekte nášho života.

Lomi lomi masáž z praxe: o čom to vlastne celé je?

Masáž lomi lomi sa tiež nazýva v preklade “Milujúce ruky”. Je to veľmi stará rituálna terapia, ktorá má svoje vlastné techniky, no nemá presne určený postup ako ich pospájať dokopy. Tu je vysvetlenie lomi lomi terapeuta:

Lomi lomi sa obvykle začína tichom medzi pacientom a terapeutom a často má terapeut jemne priložené ruky na chrbte pacienta. V tomto čase terapeut vysloví požehnanie alebo modlitbu. Tu žiada aby sa počas terapie stalo čokoľvek čo je potrebné pre vyliečenie. Taktiež býva požiadaný samotný klient aby zameral celú svoju pozornosť na akékoľvek liečenie, ktoré chce aby sa počas masáže stalo. Masér potom pracuje s klientom veľmi intuitívne. V tomto ohľade, neexistujú pevné pravidlá alebo formát masáže, práve preto žiadne dve masáže nebudú nikdy rovnaké

Huna V jednoduchosti to znamená, že tento organický (živý) vzťah medzi terapeutom a klientom môže zahŕňať veľa špecifických techník alebo kombinácií týchto techník a je vždy iný u každého terapeuta. No cieľ je vždy ten istý: Osviežiť myseľ, telo a ducha odstránením energetických blokov a otvoriť energetické dráhy v tele.

Asi vám toto vysvetlenie znie trochu mysticky … no ono to tak v skutočnosti je. Lomi lomi terapeuti sa za to totiž vôbec neospravedlňujú. Práve naopak, zdôrazňujú že tento holistický prístup bol vyvinutý tak aby priniesol každému klientovi jedinečnú harmóniu a to nie len vnútornú ale aj harmóniu so svetom okolo neho. No nie je to všetko iba o duchovnej stránke. Masáž lomi lomi môže zahŕňať taktiež postupy z tradičnej masáže, meditáciu, dychové cvičenia a dokonca aj liečivé rastliny.

Klient, ktorý leží na masážnom stole nie je vnímaný ako niekto kto potrebuje opraviť, ale ako bytosť, ktorá sa má vrátiť do stavu harmónie a rovnováhy. Terapeut nelieči, no je prostredník aby sa liečenie začalo.

Lomi lomiTypické voľné ťahy, ktoré sú typické pre lomi lomi majú veľa z účinkov Švédskej masáže: zlepšujú krvný obeh a imunitu, zvyšujú rozsah pohybu a flexibilitu, zlepšujú držanie tela, znižujú krvný tlak, atď …Ťahy môžu byť dlhé, jemné a relaxačné alebo rýchle a svižné. Kľúčom k úspechu je, že masér a klient pracujú v tandeme.

Táto havajská masáž nie je však pre plaché a hanblivé typy. Na rozdiel od iných masáží má lomi lomi minimalistický prístup. To sa týka aj uterákov alebo prikrývok na vašom tele počas masáže. Inak povedané moc toho mať zakrytého nebudete. Vďaka tomu môže niektorým ľuďom trvať istý čas, pokiaľ si zvyknú na takúto úroveň intimity.

Ak sa chystáte na lomi lomi masáž musíte sa pripraviť iba na jednu vec. Nemôžete sa nikam ponáhlať. Na to aby vznikla vo vás harmónia je potrebný čas. Práve preto sa bežná lomi lomi masáž môže kľudne blížiť k dvom hodinám.

 Pozrite si video ako vyzerá Havajská masáž:

 

Odoslať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>