Watsu – vodná terapia

Watsu je veľmi upokojujúci druh terapie, ktorá sa vykonáva v teplej, po pás hlbokej vode resp. bazéne. Táto terapia bola vyvinutá Haroldom Dullom v roku 1980 v Kalifornii, keď začal aplikovať techniky Shiatsu na študentoch plávajúcich v bazéne. Samotný názov Watsu sa skladá z dvoch slov. Water (po slovensky Voda) a Shiatsu, teda Watsu.

Ako prebieha Watsu terapia?

Kúpele alebo spa rezorty musia byť vybavené špeciálnym bazénom pre Watsu, ktorý je vyhriaty presne na rovnakú teplotu akú má vaše telo. Takýto bazén by mal byť samozrejme súkromný a pri terapii by vás nemalo nič vyrušovať. Presne ako pri akejkoľvek inej terapii. watsu masazNiektoré rezorty majú vonkajšie Watsu bazény obklopené múrmi a látkovými panelmi aby sa vytvorila kombinácia tieňu a slnečných lúčov v určitých častiach bazénu. Vy aj váš terapeut máte samozrejme na sebe plavky. Vstúpite do vody a posadíte sa na okraj bazénu alebo na schody. Terapeut vám nasadí špeciálne plaváky na nohy. To pomáha vztlaku. Potom terapeut dá vaše telo do polohy ako keby ste boli v kolíske. Jednu ruku vás drží za nohy a druhou podporuje chrbát. Následne vás terapeut „skrúti“ do vody, najskôr jednu a potom druhú stranu tela. Počas Watsu sa vykonávajú pasívne ťahu shiatsu. Nakoľko sa táto metóda vykonáva v teplej vode, dosahuje sa veľký stupeň relaxácie.

Výhody Watsu terapiewatsu

Jemné ťahy Shiatsu v kombinácii s vodou majú úžasný terapeutický účinok. Nakoľko je procedúra vykonávaná vo vode, vďaka vztlaku je možné aby sa vaše telo dostalo do pozícií, ktoré sa nedajú dosiahnuť klasicky „na súši“. Okrem fyzického liečenia sa pomocou Watsu lieči napríklad strach z vody. Watsu pomáha liečiť taktiež mentálnu časť človeka, pretože počas tejto terapie ste v blízkom spojení s iným človekom, ktorému plne dôverujete.

 Pozrite si video ako vyzerá Watsu:

Odoslať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>