Zabudnutý objav: Príčina rakoviny

Základná príčina rakoviny bola oficiálne objavená už pred rokom 1923 a jej objaviteľ za to dostal Nobelovu cenu za medicínu. Vedeli ste o tom? Pravdepodobne nie, pretože táto skutočnosť sa pri najlepšom nikde vo verejnosti zámerne nerozširuje.

Nemecký vedec Otto Heinrich WarburgV roku 1931, nemecký vedec Otto Heinrich Warburg (1883 – 1970) dostal Nobelovu cenu za objavenie základnej príčiny vzniku rakoviny. Doktor Warburg objavil, že rakovina je výsledkom nefyziologického spôsobu života. Pod takýmto spôsobom života sa rozumie to, že prijímame prevažne stravu, ktorá okyseluje organizmus. Ďalej je to fyzická neaktivita. Vďaka tomu sa v tele vytvára kyslé prostredie slabo zásobované kyslíkom.

Nedostatok kyslíku a zakyslenie sú dve strany jednej mince: ak máte jedno, máte aj to druhé. Ak ste veľmi zakyselení automaticky vášmu organizmu chýba kyslík, no a keď vám chýba kyslík, máte zakyslený organizmus. Kyslé prostredie je prostredie bez kyslíku. Ak zoberiete zdravej bunke 35% jej kyslíku, dokážete z nej urobiť rakovinovú bunku za dva dni. Všetky normálne bunky majú maximálnu potrebu kyslíku, avšak rakovinové bunky môžu žiť bez neho. To je pravidlo bez výnimky.

Tkanivá s nádorom sú kyslé, zatiaľ čo tie zdravé sú zásadité

Vo svojom diele “Metabolizmus nádoru” doktor Warburg uvádza, že všetky karcinogénne formy spĺňajú dve základné podmienky: kyslosť krvi a hipoxia (nedostatok kyslíka pre metabolizmus bunky).

Otto Warburg objavil, že nádorové bunky sú anaeróbne (nevdychujú kyslík) a že nemôžu prežiť v prítomnosti vysokých koncentrácií kyslíku. Preto nádor nie je nič iné ako obranný mechanizmus, ktorý naše bunky používajú aby prežili v kyslom prostredí, v ktorom je nedostatok kyslíku. Zdravé bunky žijú v zásaditom prostredí bohatom na kyslík, ktorý umožňuje aby mohli normálne fungovať. Nádorové bunky žijú v kyslom prostredí chudobnom na kyslík.

Kyslosť a zásaditosť organizmu je výsledkom stravyjedlo

Potom ako sa dokončí proces trávenia, vytvára potrava (podľa svojho nutričného profilu) podmienky pre kyslosť či zásaditosť v tele. Jednoducho povedané, zásaditosť organizmu závisí priamo úmerne na tom čo jeme.

Kyslé alebo zásadité prostredie sa meria pomocou pH stupnice od 0 do 14, kde 7 je neutrálne pH. Od 0 do 7 ide o kyslé prostredie a od 7 do 14 je zásadité. Aby naše bunky mohli dobre fungovať, potrebujú ľahko zásadité prostredie. Niečo málo cez 7. U zdravého človeka dosahuje pH v krvi hodnotu 7,40 – 7,45. Naša krv sa neustále sama reguluje aby neupadla do metabolickej kyslosti. No niektoré potraviny krv okysľujú a znečisťujú organizmus.

Kyselinotvorné potraviny:

 • Rafinovaný cukor a jeho deriváty. Je zo všetkých potravín najhorší. Neobsahuje bielkoviny, tuky, vitamíny ani minerály. Obsahuje uhľovodík, ktoré škodia pankreasu. Jeho pH je 2,1 (teda veľmi kyslé).
 • Mäso – všetky druhy
 • Výrobky živočíšneho pôvodu – mlieko, syry, smotana, jogurty, atď..
 • Rafinovaná soľ
 • Rafinovaná múka a všetky jej deriváty ako sú cestoviny, koláče a pod.
 • Chlieb a margaríny
 • Kofeín, alkohol a tabak
 • Všetky priemyslové a konzervované potraviny, ktoré obsahujú konzervanty, umelé farbivá, stabilizátory, atď..
 • Antibiotiká a obecne všetky lieky

Zásadotvorné potraviny:

 • Všetka surová zelenina. Niektorá má síce kyslú chuť, ale v tele sa mení na zásaditú
 • Ovocie. Napríklad citrón, aj napriek svojej veľmi kyslej chuti, dosahuje v tele veľmi vysoký stupeň zásaditosti
 • Mandle a med
 • Celozrnné obilniny. Jedinou zásaditou obilninou je Proso. Všetky ostatné obilniny sú mierne kyslé, ale ideálne strava by mala obsahovať aj nejaké percento kyslých potravín. Takže je dobré jesť trochu obilnín, no vždy musia byť varené.
 • Chlorofyl. Zelené rastliny obsahujú chlorofyl, ktorý je veľmi zdravý.
 • Voda. Je veľmi dôležitá pre tvorbu kyslíka. Treba byť vždy dobre “zavodnený”. Pite vodu po malých dúškoch po celý deň
 • Cvičenie. Cvičenie pomáha udržovať zásaditosť organizmu, pretože rozvádza kyslík po celom tele. Sedavý spôsob života, ničí naše telo.

chemoChemoterapia nelieči, iba zhoršuje kyslosť organizmu

Chemoterapia nás okysľuje do takej mieri, že telo musí siahnuť do svojich zásaditých rezerv, aby neutralizovalo kyslosť. Pritom musí obetovať minerály (vápnik, horčík a draslík), ktoré sa nachádzajú v kostiach, zuboch, končatinách a vlasoch. Preto vidíme zmeny na osobách, ktoré podstupujú chemoterapiu. Ostatné lieky taktiež zhoršujú kyslosť organizmu, takže je potrebné sa im vyhýbať ako to je len možné.

Správna miera pH

Ako už bolo povedané, je prakticky nemožné aby dostal rakovinu človek, ktorý sa správne stravuje, pije veľa čistej vody a cvičí. Ak sa chcete správne stravovať, zaistite svojmu telu 60% zásadotvornej stravy a vyhýbajte sa výrobkom, ktoré sú z väčšej časti kyselinotvorné ako napríklad sýtené nápoje, sladkosti a produkty rýchleho občerstvenia. Ak máte nádor, snažte sa vo svojom tele vytvoriť čo možno najviac zásadité prostredie. Toho môžete dosiahnuť pomocou stravy, cvičenia, vyhýbania sa stresu a doplňovaním chlorofylu.

Názory odborníkov

Všetky takzvané prirodzené úmrtia nie sú nič iné ako konečná miera nasýtenosti tela kyslosťou
Zvýšená kyslosť organizmu je príčinou všetkých degeneratívnych chorôb. Keď dôjde k porušení rovnováhy a organizmus začne ukladať kyslosť a toxické látky vo vyššej miere ako ich dokáže vylučovať, potom sa objavujú choroby
Nespočetné názvy ochorení nie sú dôležité. Dôležitá je skutočnosť, že všetky choroby majú tú istú základnú príčinu: prebytok kyslosti v tele

Odoslať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>