Zaujímavé fakty o chronickej bolesti

Vedeli ste, že vaše emócie môžu mať dopad na to ako prežívate a cítite bolesť? Vedeli ste tiež, že nadávanie alebo vykričanie sa vám môže pomôcť znížiť bolesť? A vedeli ste, že mnohí experti a vedci sú presvedčení, že chronická bolesť je vlastne skutočné ochorenie a nemala by byť ignorovaná?

chronicka bolest emocieVaše reakcie na zranenie môžu viesť ku chronickej bolesti

Vedci objavili nové skutočnosti o možných príčinách pretrvávajúcej a chronickej bolesti. Prišli na to, že kombinácia stavu nášho mozgu a mysle spolu so zranením, určuje rozsah a množstvo bolesti, ktorú pociťujeme. To vysvetľuje fakt, prečo keď dvaja jedinci reagujú na totožné zranenie odlišne. U jedného sa chronická bolesť rozvinie, no u druhého nie. Vedci tvrdia, že na základe týchto výskumov, je možné predpovedať, u koho môže vzniknúť chronická bolesť a u koho s najväčšou pravdepodobnosťou nevznikne. Takže, u ľudí, ktorí sú určitým spôsobom „emocionálne nabití“ v čase, keď sa vážne zrania, je veľmi pravdepodobné, že budú trpieť dlhodobými alebo chronickými bolesťami.

Tento výskum, je dôležitým základným kameňom pre pochopenie tejto bolesti, ktorá pretrváva napriek tomu, že sa zranenie fyzicky vyliečilo.

Nádej pre ľudí s chronickou bolesťouchronicka bolest 1

Pokiaľ trpíte chronickou bolesťou nestrácajte nádej. V dnešnej dobe existujú rôzne alternatívne spôsoby na zvládanie a zmiernenie takejto dlhodobej bolesti. Napríklad tzv. biopsychosociálny prístup funguje tak, že cvičíte a trénujete svoj mozog preciťovať bolesť inak a tým riadite a zmierňujete bolesť.

Ďalej mnohým s chronickou bolesťou chrbta môže pomôcť jednoduchá zmena stravy. Alebo jednoduché činnosti ako napríklad záhradkárstvo, nejaké príjemné a aktívne záľuby, vám pomôžu pri zvládaní chronickej bolesti.

Odoslať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>