Tipy na skvelú zmyselnú masáž

Takáto masáž nemusí byť iba príjemné potešenie pre obe strany ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. V zmyselnej masáži je samozrejme veľký podtext erotiky a intímnosti, no nie je to jediný aspekt a cieľ tejto masáže. Je potrebné mať na pamäti, že takáto masáž má aj terapeutické účinky. Hlavne účinky na mentálne a duševné zdravie. Zmyselná masáž vám pomôže nielen pozdvihnúť vaše sexuálne zážitky na novú úroveň, no tiež vedie k väčšej intimite medzi vami a vaším partnerom. Táto masáž sa často využíva v párovej terapii, ako účinný spôsob ako prehĺbiť vzájomný vzťah.

Tu je niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu prehĺbiť zážitok z dávania a prijímania zmyselnej masáže

zmyselna masaz atmosferaPríprava

Tlmené svetlo, vonné sviečky a jemná pomalá hudba sú tí správni pomocníci, vďaka ktorým sa dostanete do tej správnej nálady a budete môcť naplno zrelaxovať a vypnúť. Použite telové mlieko alebo masážne aromatické oleje, tým zapojíte ďalší zmysel. Majte po ruke nejaký uterák alebo handričku na utretie rúk. Nechcete ich predsa hľadať počas masáže a tým pokaziť celú atmosféru.

Porozprávajte sa o tom čo idete robiť. Nie je na tom nič trápne rozprávať sa o zmyselnej masáži so svojim partnerom.

Pred tým než začneme zmyselnú masáž

Uistite sa, že je vášmu partnerovi príjemne – nie je to svetlo ostré? Leží sa ti pohodlne? Taktiež by mali byť vaše ruky upravené a hlavne príjemne teplé. Studený dotyk rúk bude veľkým rozptýlením pre zmysly toho druhého. Dobré je keď si trochu nahrejete masážne oleje pred tým než začnete masáž. No snažte sa to neprehnať, pretože naliať horúci olej na svojho partnera nie je ten najlepší nápad. Ak neviete ako na to tu je malá rada: masážny olej sa nalejte do dlaní a začnite trieť dlaňami jemne o seba. Tým olej prirodzene zohrejete a máte istotu, že bude mať tú správnu teplotu.

zmyselna masazSamotná zmyselná masáž

Používajte dlhé a pomalé ťahy. Nikam sa neponáhľajte. Myšlienka zmyselnej masáže je v tom, že ponúkate uvoľnenie a relax hlavne pre myseľ a hlavu. Nesnažíte sa o fyzické odstránenie nejakých bolestí. To prenechajte radšej masážnym terapeutom, pretože by ste mohli spôsobiť  viac škody ako úžitku. Takže, ťahy po tele by mali byť jemné a citlivé, iba že viete, že váš partner si patrične užije ak budete používať hlbší tlak pri masáži. V tom prípade smelo do toho.

Doprajte si čas a objavujte telo svojho partnera. Skôr než aby ste sa hneď sústredili na všeobecne známe erotogénne zóny, udržujte napätie a venujte sa ostatným častiam tela. Často sa stáva, že objavíte celkom nové, jedinečné erotogénne zóny u svojho partnera, o ktorých ste nemali ani najmenšie tušenie. Pri zmyselnej masáži sa kreativite naozaj medze nekladú. Každý človek je iný a každému sa páči niečo iné. Preto sa nehanbite porozprávať sa so svojim partnerom o jeho túžbach a tajných predstavách. Možno budete milo prekvapený.

Vďaka zmyselnej masáži si budete so svojim partnerom bližší a vybudujete si hlbšie spojenie ako kedykoľvek pred tým.

Odoslať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>